Körlük

? “Bazen sessiz ? kalmak en büyük alkışlamadır ?.”

? “Bakabiliyorsan ?, Gör ?. Görebiliyorsan ?, Fark et ?.” Bu güzel ? söz ile başlayan, okuduğum en iyi distopik ? kitaplardan biri oldu Körlük ?.

✍️ Kitabı ? okurken, bir felaketin karşısında kalan insanoğlunun nasıl ilkelleştiğini ?, hayatta kalabilmek ve açlığa ? direnebilmek adına nasıl vahşileşeceğini ? ve insanı insan yapan bütün etik ⚖️ değerlerin nasıl kaybolacağına şaşkınlıkla şahit ? oluyorsunuz.

✍️ Kitabın dili ? akıcı ancak konuşma çizgileri ➖ bulunmadığı, virgül kullanılarak cümlelerin devamı getirildiği için biraz karmaşık ?gelebiliyor. Zaten Kırmızı ♥️ Kitap ? Yayınevi ? de yazarın yazım stiline sadık ? kalarak yayımlamış. Anlayınca bunun çok da önemli olmadığını görebiliyorsunuz ?.

✍️ “Gerçek körler ?, bakıp ? da göremeyenlerdir. Gördüğünü zannedenlerin yaşadığı körlük ise en kötüsüdür. Ruhlarımızın körleşmemesi dileğiyle ?…” demiş yazar kitabın sonunda. Biz de o dilekle bitirelim cümlelerimizi. Kitabın devamı Görmek ? ile devam ediyor.

? #FatihinKitaplığı l Günün İpucu

? Yarın paylaşacağımız kitabı ve yazarını bakalım ? kim bilecek. İşte alıntı: ?

? “Yangından ?? geriye ne hasar ? kaldığını ancak dumanlar ? dağılınca anlayacaktı. Yara ?sıcakken ? duymamıştı acıyı. Gerçek acı ? zamanla ⏳ başlayacaktı.”

Paylaş: