Romantika

? “yaz ortasında
buluştuk yeniden
içki içtik
konuşa konuşa
ve
nar yedik
birbirimizin avucundan”

? Bir gün ‘aşk ihtilaldir’ demiştiniz. Bu sözün anlamını şimdi anlıyorum… Eskiden göl balığıydım, artık akıntıya karşı yüzen bir sazanım.

? Biz (60’lılar) hiç olmazsa sevişmeyi biliyorduk, 70’liler savaşmayı. 80’liler bir tuhaf. Galiba ne savaşmayı biliyorlar, ne sevişmeyi!

? 2□2 m6728 1962 x6r86m56
Her şey bu basit, çocukça, sefil ? işaretlerin içindeydi ve çözemiyorduk. Hani kolaydı baba?

? “bin yıllık özlemle sarılmak

istiyorum

rüyalarını bile kucaklamak için” diye yazacak kadar büyük bir aşkın romanını sizler de bir çırpıda okuyup belki geçmiş günlere dalacaksınız.

✍️ Ankara’nın sokaklarından parklarına, çarşılarından çay bahçelerine akan tertemiz bir aşkın ipuçları…

✍️ Bu Ankara masalı Eskişehir Yolu’ndan Kızılay’a, Ankara Garı’ndan, Kavaklıdere’ye, Ulus Meydanı’ndan, Altın Park’a, Gölbaşı’ndan Papazınbağı’na, Gül Bahçesi’nden Karpiç’e, Ankara Palas’tan, Eymir Gölü’ne, Atatürk Orman Çiftliği’nden Kurtuluş Parkı’na kadar Ankara’nın her yerine ulaşıyor.

✍️ 1960-1987 dönemine özgü çalkantılar. Sürprizler, oyunlar, dönüşümlerle dolu, gizemli bir ilişkinin gizli tarihi. Kuşaklar arası çatışmalar. Renkli, ilginç ? şaşırtıcı ? karakterler. Kıvrak, akıcı ve neşeli bir dil, yalın bir üslup.

✍️ Romantika’yı okumak tarçınlı süt içmek gibi bir his… Erotika değil de daha çok romantika sanki, bana öyle geldi. İçtenlikle yazılmış, ılık şiirler. Burada, yanı başında veya karşında durmuş işte, anlatıyor…

✍️ Hatta bazen dokunuyor bile sana, bazense uzaklardan sesini belli belirsiz, işitir gibi oluyorsun. Süt, yudumlamaya devam… Soğutmadan.

? #FatihinKitaplığı l Günün İpucu

? Yarın paylaşacağımız kitabı ve yazarını bakalım ? kim bilecek. İşte alıntı: ?

? “İlk intiba tokalaşırken değil, kişinin sosyal medya hesaplarına ya da LinkedIn hesabına baktığımızda geliyor.” Soner Canko

Paylaş: